بیل گیتس [نقل قول هفته]

ویلیام هنری «بیل» گیتس سوم معروف به بیل گیتس در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ میلادی در سیاتل، مرکز ایالت واشنگتن آمریکا زاده شد. او و پل آلن شرکت مایکروسافت را پایه‌ریزی نمودند. گیتس به‌عنوان مدیرعامل و مدیر معماری نرم‌افزار در شرکت مایکروسافت فعّالیّت کرده‌است و هم اکنون رئیس هیئت‌مدیره‌ی این شرکت است و دارای بیشترین سهام (معادل ۸٪) می‌باشد.

 

برای دیدن نقل قولی از مارک زاکربرگ، موسس فیس بوک، اینجا را ببینید.

در آخرین رتبه‌بندی انجام شده توسط مجله‌ی فوربس، بیل گیتس با دارایی خالص ۷۷٫۲ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد جهان به‌شمار می‌آید. وی نخستین بار در سال ۱۹۹۴ در رتبه‌ی نخست از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت و برای ۱۵ سال پیاپی در صدر این فهرست قرار داشت، سپس در سال ۲۰۱۰ بازرگان مکزیکی ،کارلوس اسلیم، جای او را گرفت.

 

نقل قولی از استیو جابز، موسس اپل، را هم ببینید.

سال ۲۰۱۴ پس از ۴ سال که گیتس رتبه دوم را به خود اختصاص می‌داد، در حالی‌که به تازگی از ریاست هیئت مدیره‌ی مایکروسافت کناره‌گیری کرده بود، بار دیگر از سوی مجله اقتصادی فوربز به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان انتخاب گردید. در مجموع، ثروت خانواده گیتس بعد از خانواده‌ی والتون ،وارثان شرکت وال‌مارت و فرزندان بنیانگذارش، سام والتون، در رتبه‌ی دوم قرار دارد.

 

بیل گیتس در دنیا به‌عنوان بنیان‌گذار تحول در رایانه‌های شخصی مشهور است. نحوه‌ی تجارت بیل گیتس به دلیل اینکه قدرت رقابت را از رقیبان سلب کرده، همواره مورد انتقاد بوده‌است و در زمان‌هایی نیز از او به این دلیل شکایت شده‌است. گیتس همواره تلاش‌های خیرخواهانه‌ی متعددی را نیز تعقیب کرده‌است و در این راستا بنیاد بیل و ملیندا گیتس را در سال ۲۰۰۰ تأسیس کرد.

بیل گیتس - انجام میدم

2 نظر برای “بیل گیتس [نقل قول هفته]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *